WĘDRÓWKI Z NASZĄ FLAGĄ

Z CYKLU… JERZEGO BANACHA PODRÓŻE Z FLAGĄ

Z cyklu podróże z flagą SKMP ONZ – tym razem odwiedzamy Wietnam – maj 2011

Dzięki prywatnej podróży Jerzego Banacha flaga Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ dotarła do Wietnamu. Dumnie powiewała w wielu częściach tego kraju, wzbudzając ogromne zainteresowanie mieszkańców pięknego i ciekawego kraju, a także uczestników wyprawy. Poniżej przedstawiamy kilkanaście zdjęć z podróży.

CHINY

1-go maja 2010 flaga stowarzyszenia znalazła się w Chinach – przed Pałacem letnim i murem chińskim.

NOWY ROK PRZED PAŁACEM ZIMOWYM W SANKT PETERSBURGU

Wspominaliśmy już o rodzącej się tradycji popularyzowania naszego Stowarzyszenia poza granicami kraju. Okazją do tego są podróże zagraniczne Koła nr 5. W taką podróż zabierany jest nie tylko błękitny beret „misjonarza”, ale również flaga Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ. W ubiegłym roku flaga Stowarzyszenia w mroźną sylwestrową noc rozwinięta została i załopotała na wietrze przed Pałacem Zimowym w Sankt Petersburg w Rosji. Witała razem z nami 2010 r. Fakt ten – jak zawsze – stał się pretekstem do opowieści tym razem Rosjanom o naszym istnieniu i czynach.

P.S. Nie wiemy, czy zrobiliśmy słusznie, ale sprawiliśmy, że flaga nasza powiewała również przed znanym skądinąd krążownikiem Aurora, którego armata swym wystrzałem zmieniła na pewien czas oblicze świata. Rosjanie twierdzą, że nigdy, nikt nie chciał się przyznać kto pociągnął za cyngiel działa.

Serdecznie pozdrawiamy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.