Posiedzenie Zarządu Głównego SKMP ONZ

23 czerwca 2024 r. w Warszawie odbyło się posiedzenie Zarządu Głównego Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ. Prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Kol. Stanisław Woźniak przedstawił sprawozdanie z działalności Prezydium od VI Krajowego Zjazdu Delegatów. Zarząd Główny, po wysłuchaniu skarbnika Kol. Krzysztofa Adamczyka i przewodniczącego Głównej Komisji Rewizyjnej Kol. Tadeusz Leszczyńskiego oraz dyskusji przyjął Sprawozdanie Finansowe za 2023 rok.

Kol. Kazimierz Jóźwiak przedstawił sprawozdanie z centralnych obchodów Dnia Weterana w Lublinie. Zarząd wysłuchał również informacji wiceprezesa ZG Kol. Waldemara Wojtana o spotkaniu i rozmowach z podsekretarzem stanu w MON Stanisławem Wziątkiem oraz o obchodach 25-lecia Stowarzyszenia, Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ, Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa w Warszawie.
Po dyskusji Zarząd Główny zobowiązał Prezydium ZG do wnikliwej analizy regulaminu nadawania odznaki „Krzyż za Wybitne Zasługi” oraz pracy Kapitułę i przedstawienia na kolejnym posiedzeniu Zarządu Głównego Stowarzyszenia konkretnych wniosków i propozycji udoskonaleń oraz zmian. Przyjęto również kilka innych uchwał wprowadzających zmiany w składzie Zarządu Głównego oraz Prezydium oraz porządkujących funkcjonowanie Stowarzyszenia. Na posiedzeniu omówiono również inne istotne dla Stowarzyszenia sprawy bieżące. Posiedzenie było okazją do podziękowania najbardziej aktywnym członkom za ich ofiarną pracę społeczną dla Stowarzyszenia i środowiska kombatantów i weteranów. Prezes Zarządu Głównego Kol. Stanisław Woźniak wyróżniających się członków Stowarzyszenia zgodnie z Uchwałą ZG wyróżnił odznakami honorowymi „Krzyż za Wybitne Zasługi”, złotymi i srebrnymi medalami Zasłużony dla SKMP ONZ, oraz medalami pamiątkowymi z okazji 25-lecia Stowarzyszenia. Posiedzenie zakończyło się wspólnym obiadem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.