Przedstawiciele Stowarzyszenia u Ambasadora Wietnamu w Polsce

6 maja br. w 70. rocznice zakończenia krwawej bitwy pod Dien Bien Phu i rozpoczęcia rokowań genewskich, których rezultatem było zawieszenie broni i powołanie Międzynarodowej Komisji Nadzoru i Kontroli w Indochinach w Ambasadzie S.R. Wietnamu w Warszawie odbyło się seminarium.

Uczestniczyli w nim: Ambasador Wietnamu w Polsce J.E. dr Ha Hoang Hai; prof. dr hab. Tadeusz Iwiński; dr Jarema Słowiak z Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Kol. Franciszek Zwierzyński – członek Stowarzyszenia, uczestnik I zmiany MKNiK w Wietnamie, autor wielu artykułów i książek o Wietnamie, któremu towarzyszył wiceprezes ZG Stowarzyszenia Kol. Waldemar Wojtan.
Seminarium z uwagą przysłuchiwali się przedstawiciele Stowarzyszenie Przyjaźni Polsko-Wietnamskiej „Przyszłość”, diaspory wietnamskiej w Polsce oraz personel ambasady. Seminarium było okazją do zaprezentowania Stowarzyszenia i jego 25-letniej działalności.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.