Klasy mundurowe ZDZ ślubowały w Radomiu

150 uczniów pierwszych klas mundurowych Zakładu Doskonalenia Zawodowego złożyło uroczyste ślubowanie na placu Konstytucji 3-go Maja w Radomiu. Na uroczystość do Radomia przyjechali zaproszeni uczniowie klas mundurowych ze szkół m.in. z Kielc, Ostrowca i Buska Zdroju.
Uroczystość rozpoczęła Msza Św. w Kościele Garnizonowym, którą celebrował ks. Kanonik Mirosław Dragiel. Dalsza część uroczystości przebiegała zgodnie z ceremoniałem wojskowym. Po przywitaniu gości dyr. ZDZ w Radomiu Pani Katarzyna Kołodziejska wyraziła zadowolenie, że to już „piąty rocznik rozpoczyna naukę w klasach mundurowych ZDZ.” Podkreśliła, iż „młodzież klas mundurowych tutejszego ZDZ przygotowywana jest do udziału w przedsięwzięciach obronnych, organizowania i prowadzenia akcji ratunkowych, a także udzielania pierwszej pomocy. Szkoła zwraca szczególną uwagę na sprawność fizyczną, która jest cechą niezbędną by zostać żołnierzem, policjantem czy strażakiem”.
W uroczystości uczestniczyły władze Radomia, przedstawiciele służb mundurowych Garnizonu Radom, delegacie stowarzyszeń i organizacji kombatanckich, oraz licznie przybyła młodzież i mieszkańcy Radomia. Na zakończenie uroczystości zmarzniętych gości organizatorzy poczęstowali wojskową grochówką.
Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ reprezentowali weterani z radomskiego koła ks. mjr. Krzysztof Smoleń, Wiesław Wabik i Cezary Jawoszek.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.