Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Opolskim

W dniu 2.10.2013 r. największa opolska uczelnia Uniwersytet Opolski uroczyście zainaugurował kolejny rok akademicki. Studia na I roku rozpoczęło prawie 3,5 tys. studentów. Jak przyznał w swoim wystąpieniu rektor prof. dr hab. Stanisław Nicieja, obecny nabór był mniejszy od ubiegłorocznego w związku z niżem demograficznym, który właśnie wkracza na wyższe uczelnie. Opolska uczelnia podjęła szeroko zakrojone działania, aby ten trend osłabić. Nowością, z której Uniwersytet jest dumny są studia Europa Masters. To unikatowy program studiów europejskich, umożliwiający uzyskanie dyplomów magisterskich trzech uczelni: Uniwersytetu Opolskiego, niemieckiego Uniwersytetu Gutenberga w Moguncji i francuskiego Uniwersytetu Burgundzkiego w Dijon. W bieżącym roku wzrosła również liczba studentów z Ukrainy – studia na I roku rozpoczyna 97 młodych Ukraińców.
Gościem honorowym na inauguracji był m.in. członek Zarządu Głównego, prezes Koła nr 25 SKMP ONZ w Opolu kol. Edward Łakomy. Opolskie Koło SKMP ONZ współpracuje ściśle z Instytutem Politologii UO. W maju br. odbyło się sympozjum, poświęcone udziałowi polskich i opolskich żołnierzy w misjach pokojowych, organizowane są spotkania członków Koła ze studentami, stowarzyszenie udziela pomocy magistrantom w pisaniu prac nt. misji pokojowych, itp. Do nawiązania współpracy walnie przyczyniła się Pani prof. dr hab. Wiesława Piątkowska-Stepaniak – obecna prorektor UO, odznaczona niedawno medalem„ Za Zasługi dla SKMP ONZ’’. Współpracę kontynuuje obecny dyrektor Instytutu dr Lech Rubisz. Stowarzyszenie licząc na dalszą owocną współpracę, życzy wszystkim studentom satysfakcji ze zdobywanej wiedzy i wysokich ocen na egzaminach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.