WYŻSZA SZKOŁA FINANSÓW I PRAWA DLA WETERANÓW

W dniu 27 czerwca br. władze Wyższej Szkole Finansów i Prawa w Bielsku-Białej podczas spotkania z przedstawicielami Wojskowej Komendy Uzupełnień oraz 18 batalionu powietrznodesantowego zakomunikowały, iż od października 2013 roku wszyscy weterani uzyskują 10% zniżki na studia w tej uczelni.
Wyższa Szkoła Finansów i Prawa w Bielsku-Białej wychodzi naprzeciw oczekiwa­niom weteranów, którzy narażając własne życie służyli Ojczyźnie zagranicą, a teraz chcą podnieść lub uzupełnić swoje wykształcenie. Inicjatywa WSFiP w pełni harmonizuje z celami ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 roku o wetera­nach działań poza granicami państwa. Podstawowym celem Ustawy jest uhonorowa­nie i wsparcie osób biorących udział w różnego rodzaju działaniach poza granicami Polski.
1WSFiP w Bielsku-Białej proponuje weteranom studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne, a doceniając zasługi weteranów wojskowych w misjach stabilizacyjnych i pokojowych obniża im czesne. W ten sposób uczelnia chce podkreślić wielki wkład i szacunek dla osiągnięć dzielnych Polaków, ale też sprawić, aby obecność na uczelni studentów weteranów obok pozostałych studentów polepszyła jakość kształcenia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne. Bowiem nie do przecenienia jest doświadcze­nie weteranów.
Należy podkreślić, iż jest to pierwsza taka inicjatywa Wyższej Uczelni w Polsce, ini­cjatywa godna polecenia i rekomendacji!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.