Wystawa o misjach pokojowych w Białej Podlaskiej

29 października br. w holu głównym IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica z inicjatywy prezydenta miasta Biała Podlaska Andrzeja Czapskiego oraz Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ Koło Nr 43 za aprobatą Dyrektora szkoły Pana Stanisława Romanowskiego otwarto wystawę „Wojsko Polskie w Misjach Międzynarodowych”.
Wystawa, przedstawiająca historię udziału Polaków w misjach poza granicami państwa, jest źródłem wiedzy o misjach i służbie żołnierzy Wojska Polskiego w błękitnych beretach i hełmach w różnych rejonach świata. Wystawę, która gościła już w wielu miejscach włącznie z budynkiem ONZ obejrzało kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Oglądana i podziwiana kształtowała wśród narodów wiedzę o Polskim wkładzie w walkę o pokój na świecie.
Obecnie wystawa dzięki życzliwości dyrektor Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej Pani prof. dr hab. Aleksandry Skrabacz zawitała na Podlasie gdzie nie została zamknięta w salach wystawowych, lecz do 2 grudnia br. będzie prezentowana uczniom, studentom i nauczycielom w placówkach dydaktycznych. Wędrówkę po „Kresach” wschodnich wystawa rozpoczyna od IV L.O im. St. Staszica, by następnie odwiedzić Państwową Szkołę Wyższą im. Papieża Jana Pawła II, I Liceum Ogólnokształcące im. J.I. Kraszewskiego i II Liceum Ogólnokształcące im. E. Plater. Wędrówka wystawy po Podlasiu zakończy się w III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.