Wystawa o misjach WP wędruje po szkołach Podlasia

5 listopada br. wystawa „Wojsko Polskie w Misjach Międzynarodowych” zgodnie z planem zawitała do Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II. W uroczystym otwarciu wystawy uczestniczył rektor uczelni Jego Magnificencja prof. dr hab. Józef Bergier, członek Zarządu Głównego Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ kol. Artur Artecki oraz koleżanka i koledzy z Koła NR 43 w Białej Podlaskiej: Krystyna Supeł, Michał Doroszuk i Jan Sroka. Rektor w krótkim wystąpieniu wyraził satysfakcję z faktu eksponowania historii misji pokojowych Wojska Polskiego w murach uczelni. Podziękował organizatorom wystawy za trud i zaangażowanie w proces jej sprowadzenia i udostępnienia środowisku licealno-studenckiemu. Wyraził zadowolenie i satysfakcję z faktu, że problematyka wojska i wojskowości znajduje coraz większe zrozumienie i poparcie środowiska studenckiego. Klasy mundurowe i kierunki związane z Bezpieczeństwem Narodowym funkcjonujące w murach uczelni znalazły pozytywne wsparcie swojej działalności promocji obronności, w postaci prezentowanej wystawy.
Członek Zarządu Głównego, prezes koła nr 43 SKMP ONZ kol. Artur Artecki podziękował Rektorowi PSW za umożliwienie prezentacji wystawy w murach uczelni. Podkreślając, że fakt jej eksponowania w Białej Podlaskiej ma wielorakie znaczenie. Przybliża, w sposób skondensowany i przejrzysty, wiedzę dotyczącą udziału żołnierzy polskich w misjach i operacjach pokojowych pod patronatem ONZ. Kształtuje świadomość i konieczność realizacji misji z uwagi na bezpieczeństwo globalne, krajowe i lokalne. Informuje, że na Południowym Podlasiu są osoby, które uczestniczyły, uczestniczą i uczestniczyć będą w procesie utrzymania pokoju na świecie. Jednocześnie pokazując, że nie jest to twór martwym przedstawiający tylko historię. Wystawa przypomina kronikarza pokazującego przeszłość, ale też edukuje swym rozmiarem i różnorodnością zagrożeń militarnych. Dopóki będą potrzebni żołnierze broniący bezpieczeństwa, pokoju, wolności, kosztem własnego życia, trwać będzie pokazując pokojową historię Polskiego Oręża.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.