Wizyta prezydenta Światowej Federacji Weteranów w Warszawie

21 stycznia br. na zaproszenie szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Pana ministra Jana Ciechanowskiego z robocza wizytą do Warszawy przybył prezydent Światowej Federacji Weteranów Pan Dan-Viggo Bergtun. Wizyta rozpoczęła się od złożenia wieńców pod grobem Nieznanego Żołnierza. Podczas ceremonii na placu Józefa Piłsudzkiego zebrała się liczne grono weteranów i kombatantów z czterech polskich organizacji będących członkami WVF.
Po zmianie warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza wieńce złożył prezydent WVF Bergtun, prezes Zarządu Głównego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych płk dr hab. Ryszard Sobierajski, prezes Związku Inwalidów Wojennych RP dr inż. Marian Kazubski, prezes Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej prof. dr hab. Leszek Żukowski i wiceprezydent Światowej Federacji Weteranów, prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Kombatantów Misji pokojowych ONZ gen. dr Stanisław Woźniak oraz szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych minister Jan Stanisław Ciechanowski. W uroczystości uczestniczyło kilkanaście Koleżanek i Kolegów z warszawskich Kół SKMP ONZ. Następnie prezydent WVF w siedzibie ZWRP i BWP spotkał się z przedstawicielami organizacji członkowskich. Rozmawiano o problemach i sprawach nurtujących środowisko polskich weteranów i kombatantów. W godzinach popołudniowych prezydenta Bergtun złożył wizytę w Kancelarii prezydenta RP.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.