Drugi dzień wizyty prezydenta Światowej Federacji Weteranów

W dniu 22 stycznia br. prezydent Światowej Federacji Weteranów Pan Dan-Viggo Bergtun w towarzystwie wiceprezydenta gen. Stanisława Wożniaka odwiedzili Sztab Generalny WP gdzie zostali przyjęci przez zastępcę szefa, gen. bryg. Jana Dziedzica.
Ważnym miejscem w planie wizyty prezydenta Bergtuna było Centrum Weterana gdzie, jego pracownicy zapoznali gościa z zadaniami i strukturą organizacyjną Centrum, rozwiązaniami oraz uwarunkowaniami funkcjonowania systemu pomocy dla weteranów, z uwzględnieniem opieki psychologicznej.
W Sali Tradycji z dużym zainteresowaniem wysłuchał informacji o udziale żołnierzy WP w misjach zagranicznych, w tym realizowanych wspólnie z żołnierzami norweskimi oraz dokonał wpisu do Księgi Pamiątkowej. Szczególnym akcentem wizyty była uroczystość złożenia wieńca przed Pomnikiem Żołnierzy Poległych w Misjach i Operacjach Wojskowych Poza Granicami Państwa.
Nie zabrakło również czasu na spotkanie przy kawie i herbacie oraz wymianę doświadczeń. Prezydent Bergtun oświadczył, iż jest pod dużym wrażeniem tego, co w Centrum usłyszał i zobaczył i będzie zachęcał weteranów z innych państw do jego odwiedzania i czerpania przykładu z polskich doświadczeń.
Kolejnym punktem na trasie wizyty był budynek PAST-y przy ulicy Zielnej 39, który jest obecnie siedzibą Światowego Związku Żołnierzy AK. Prezydent Bergtun został zapoznany przez prezesów Związku z jego działalnością oraz problemami nurtującymi weteranów w nim skupionych. Wizyta zakończyła się zwiedzaniem tego jakże ważnego dla Warszawy budynku i zapoznaniu się z jego historią.
Pracowity dzień zakończyły kilku godzinne rozmowy z Panem Gen. Wożniakiem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.