Weterani w szkole w Tułowicach

23 lutego br. weterani członkowie opolskiego Koła Stowarzyszenia Kombatantów Misji pokojowych ONZ spotkali się z młodzieżą z Zespołu Szkół w Tułowicach. Spotkanie jest jednym z serii spotkań prowadzonych przez członków Koła nr 25 z młodzieżą szkolną Opolszczyzny. W spotkaniu uczestniczyło liczne grono uczennic i uczniów z klas mundurowych. Stowarzyszenie reprezentowali: prezes Koła nr 25 SKMP ONZ w Opolu Kol. Edward Łakomy – weteran misji pokojowej ONZ UNEF II w Egipcie oraz członkowie Koła Kol. Stanisław Gaweł – weteran misji w Iraku i Afganistanie i Kol. Edward Szmitowicz – weteran misji pokojowych ONZ na Bliskim Wschodzie.
Spotkanie rozpoczął prezes Łakomy przedstawiając rys historyczny udziału Polaków w misjach poza granicami państwa, swoje wspomnienia i doświadczenia z misji w Egipcie oraz główne kierunki działania Stowarzyszenia w tym Koła nr 25 SKMP ONZ w Opolu. Prelekcja była ilustrowana pokazem multimedialnym. Na zakończenie prezes zachęcał młodzież do udziału w konkursach, które od 2008 r. są przeprowadzane w Opolu z okazji Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ – Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Kol. Gaweł przedstawił zadania realizowane przez Polaków na misjach stabilizacyjnych w Iraku i Afganistanie oraz swoje wspomnienia i doświadczenia dotyczące obyczajów, tradycji, religii i kultury ludności tam zamieszkującej.
Na zakończenie spotkania z przedstawicielami stowarzyszenia spotkał się dyrektor Zespołu Szkół mgr Adam Sinicki, który podziękował weteranom za ciekawą prelekcję oraz wyraził słowa uznania dla społecznej działalności członków Koła nr 25. Kol. Edward Łakomy podziękował panu dyrektorowi za możliwość spotkania z młodzieżą a na pamiątkę wręczył mu album o misjach pokojowych polaków z okolicznościową dedykacją.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.