Nowy zarząd wrocławskiego Koła SKMP ONZ

…Przed laty zapisałem się do Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ i chcę nadal do tej organizacji należeć…. Służyliśmy wspólnie pod niebieską flagą, byliśmy z tego bardzo dumni….Ten okres to najbarwniejszy czas mojej służby wojskowej… Należy zachować tożsamość naszej organizacji…Nie rozumiem, dlaczego niektórzy chcą rozbić naszą kombatancką jedność ….
Takie głosy 18 lutego br. dominowały na zebraniu Koła nr 5 SKMP ONZ we Wrocławiu.
Te opinie to pokłosie decyzji byłych członków zarządu koła (prezesa, wiceprezesa, skarbnika i członka zarządu), którzy wystąpili z naszego stowarzyszenia i próbują założyć dwie nowe organizacje. Na zebraniu nie kryto rozczarowania, bo na początku 2015 roku tych ludzi obdarzono zaufaniem wybierając jednogłośnie do władz koła. A tu proszę, władza opuszcza swoich wyborców.
W kole nie brakuje społeczników i jest wola dalszej statutowej działalności stowarzyszenia, czego wyrazem jest wybór nowego zarządu. Prezesem został Kol. Andrzej Lazarek, wiceprezesem Elżbieta Rogala, skarbnikiem Lucyna Osuch-Ostaszkiewicz, sekretarzem Jerzy Lesicki a członkiem zarządu Zdzisław Raczycki. Komisji Rewizyjnej przewodniczy Kol. Henryk Janus.
Zebranie podjęło Uchwałę zobowiązującą nowy zarząd do podjęcia statutowych działań i wezwania byłych osób funkcyjnych do przekazania dokumentacji koła, środków materiałowych i rozliczenia się z finansów.
Serdeczne życzenia, przede wszystkim zdrowia i pomyślności zebranie skierowało do obecnych kolegów, którzy w styczniu i w lutym obchodzili kolejne rocznice urodzin. „Niech w każdym dniu życia wspomnienia przypominają Panu miłe chwile z okresu zaszczytnej żołnierskiej służby pod niebieską flagą ONZ…” Takie życzenia odbierali koledzy Piotr Olichwer, Zdzisław Lewandowski, Andrzej Dwórnik i Władysław Kronenberger. Specjalny adres życzeniowy wręczono kol. Kazimierzowi Dędkowi, który 29 lutego obchodzić będzie 80 rocznicę urodzin.
Przed zebraniem gościem wrocławskiego Koła był Pan Stanisław Otlewski Ambasador Europejskiej Stolicy Kultury. Taki piękny tytuł przez bieżący rok nosić będzie Wrocław. Z programu, który przedstawił Pan Otlewski wynika, że tytuł ten miasto będzie nosić godnie. Codziennie, liczne wydarzenia ukazują imponujący dorobek kulturalny Wrocławia. Zachęceni przez prelegenta postanowiliśmy wspólnie zwiedzić 7 marca Narodowe Forum Muzyki. Ten oddany niedawno obiekt zachwyca swoją architekturą i rozwiązaniami akustycznymi czyniącymi, że Forum już w tej chwili jest w czołówce filharmonii światowych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.