Szkolenie Opiekunów Indywidualnych

W dniach 20-24 października 2014 r. w Mińsku Mazowieckim odbyło się, zorganizowane przez Panią Małgorzatę Łuniewską z Departamentu Wychowania i Promocji Obronności, szkolenie dla opiekunów indywidualnych rodzin zmarłych żołnierzy i pracowników wojska oraz poszkodowanych w działaniach poza granicami państwa.
W przedsięwzięciu realizowanym merytorycznie przez trenerów z Instytutu Szkoleń i Analiz Gospodarczych S.A., wzięło udział 60 osób z jednostek wojskowych.
Głównym celem szkolenia było doskonalenie podstawowych umiejętności psychologicznych opiekunów, m.in. radzenie sobie ze stresem, nawiązywanie kontaktu z rodzinami zmarłych i poszkodowanych, współpraca z rodziną znajdującą się w kryzysie.
W ramach szkolenia przewidziane było spotkanie z koordynatorem działań związanych z systemem pomocy na szczeblu Ministerstwa Obrony Narodowej, płk. rez. Andrzejem Spirydowiczem oraz pełnomocnikiem Dowódcy Generalnego RSZ zajmującym się opieką nad weteranami i osobami poszkodowanymi oraz rodzinami poległych żołnierzy, płk. Jackiem Melą, którzy zaprezentowali główne kierunki pracy opiekunów oraz projektowane zmiany legislacyjne. Z uczestnikami szkolenia spotkali się także: Prezes Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach poza Granicami Kraju, p. Tomasz Kloc oraz członek Zarządu Głównego Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ, ppłk. rez. Artur Artecki, którzy przekazali uwagi i spostrzeżenia żołnierzy i rodzin poszkodowanych i zmarłych uczestników misji poza granicami Polski.
Szkolenie, poza możliwością doskonalenia wiedzy i umiejętności, było okazją do wymiany poglądów i doświadczeń opiekunów z ich działalności.
W opinii uczestników szkolenie zorganizowane przez Departament Wychowania i Promocji Obronności jest niezbędne i powinno objąć wszystkich opiekunów funkcjonujących w jednostkach wojskowych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.