Święto 10 Opolskiej Brygady Logistycznej

26 czerwca br. żołnierze 10 Opolskiej Brygady Logistycznej im. Piotra Wysockiego świętowali 15 rocznicę istnienia swojej jednostki. Z tej okazji na Placu Apelowym zorganizowano uroczystą zbiórkę, na której stanęli żołnierze dowództwa i pododdziałów Brygady, pracownicy wojska i zaproszeni goście. W uroczystości uczestniczyli, pułkownik Waldemar Krupiński z Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych RP, przedstawiciele instytucji rządowych i samorządowych województwa opolskiego oraz dolnośląskiego, przedstawiciele organizacji, stowarzyszeń i związków kombatanckich, delegacje z organizacji pozarządowych oraz przedstawicieli służb mundurowych i instytucji wojskowych garnizonu Opole, a także jednostek wojskowych województwa opolskiego.Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Orkiestra Wojskowa z Żagania.
Pełniący obowiązki dowódcy ppłk Artur Wiatrzyk w swym wystąpieniu powitał zaproszonych gości, podziękował żołnierzom i pracownikom wojska za ich ofiarną służbę i pracę, wspomniał również o trudnych początkach funkcjonowania Brygady i jej pierwszych misjach zagranicznych – w Macedonii, Kosowie i Iraku, aż po dzisiejsze w Afganistanie i Mali.
Za ofiarną służbę i wzorową realizację zadań służbowych żołnierze 10 Opolskiej brygady Logistycznej odebrali odznaczenia, medale i wyróżnienia. Były wśród nich „Gwiazdy Afganistanu”, Odznaka Honorowa Wojsk Lądowych, medale resortowe.
Zaproszeni goście przekazali żołnierzom brygady gratulacje i najlepsze życzenia dalszej owocnej służby dla dobra kraju i bezpieczeństwa na świecie. W imieniu Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ, życzenia przekazał członek Zarządu Głównego SKMP ONZ, prezes Koła nr 25 w Opolu Kol. Edward Łakomy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.