Soborzyckie spotkanie z weteranami

19 października br. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Soborzyce oraz dyrekcja miejscowej Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej zorganizowały dla uczniów, rodziców i społeczności lokalnej spotkanie z weteranami ze Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ. Soborzyce to wieś położona w województwie śląskim, w powiecie częstochowskim, w gminie Dąbrowa Zielona. Spotkanie rozpoczęło się mszą w miejscowym Kościele Parafialnym w intencji poległych na misjach. Następnie uczestnicy spotkania i zaproszeni goście w miejscowej szkole obejrzeli wystawę poświęconą udziałowi Polaków w misjach poza granicami państw, na której zaprezentowano umundurowaniu, pamiątki oraz replik broni.
Po wysłuchaniu okolicznościowego referatu kol. Tadeusza Sąsiadka o 60-letniej historii udziału Polaków w misjach, uczestnicy mogli posłuchać wspomnień z misji i obejrzeć pokazy multimedialne oraz prace plastyczne uczniów poświęcone tej tematyce.
Uczestnikom zaprezentowano bogaty program artystyczny, który rozpoczął „Krakowiak” w wykonaniu przedszkolaków, później uczniowie śpiewali pieśni patriotyczne i wojskowe, a koncert zakończyły piosenki z misji takie jak „Przywiozę Ci Błękitny Chełm” oraz „Flying Home”. Na boisku szkolnym odbyły się zawody sportowe oraz konkursów, których uczestników i zwycięzców weterani wyróżniali dyplomami.
W imprezie uczestniczył wiceprezydent Częstochowy Pan Mirosław Soborak, władze gminy Dąbrowa Zielona z jej sekretarzem Panią Haliną Koras oraz Radni Gminy, lokalni przedstawiciele duchowieństwa z kapelanem Straży Pożarnej Archidiecezji Częstochowskiej – Ks. Sławomirem Galasińskim, strażacy z OSP Soborzyce, członkowie klubu sportowego Start Soborzyce, nauczyciele i uczniowie oraz lokalna społeczność.
Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ reprezentowali kol. Tadeusz Sąsiadek z Koła nr 8 w Warszawie oraz Koledzy Paweł Rożniakowski i Roman Szymański z koła nr 40 w Łodzi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.