Rozmowy w Nowym Jorku

20 maja 2016 r. w Nowym Jorku w kwaterze głównej ONZ prezydent Światowej Federacji Weteranów Pan Don-Viggo Bergtun spotkał się z zastępcą sekretarza generalnego ONZ ds. operacji pokojowych Panem Hervé Ladsousem. Przedmiotem rozmowy były sprawy związane z bezpieczeństwem i pokojem na świecie, zaangażowaniem WVF w tą problematykę oraz bilateralnymi stosunkami między Federacją a Organizacją Narodów Zjednoczonych.
Podczas rozmów Panu prezydentowi towarzyszył pełnomocnik ZG SKMP ONZ ds. współpracy z WVF i ONZ Kol. Zdzisław Jamka. Pan Ladsous wyraził nadzieję na ścisłą współpracę między WVF i ONZ, która będzie korzystna dla obydwu organizacji a przede wszystkim dla pokoju i weteranów. Wyraził zadowolenie z faktu, iż byli uczestnicy misji pokojowych powołują do życia organizacje społeczne, w których kontynuują działalność na rzecz pokoju i bezpieczeństwa międzynarodowego oraz popularyzują wśród swoich społeczeństw cele i zadania, które realizowali na misjach ONZ. Rozmowy przebiegały w miłej i rzeczowej atmosferze i zakończyły się wymianą pamiątkowych upominków. Kol. Jamka w imieniu prezesa Zarządu Głównego dr Stanisława Woźniaka wręczył Panu Hervé Ladsous medal pamiątkowy Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.