Obchody Święta Wojska Polskiego w Sztabie Generalnym WP

14 sierpnia br. w okazji Święta Wojska Polskiego w Sztabie Generalnym WP odbyła się uroczysta zbiórka połączona z wręczeniem medali państwowych i resortowych. W obchodach oprócz żołnierzy i pracowników Sztabu Generalnego licznie uczestniczyli zaproszeni goście z ministrem Obrony Narodowej Tomaszem Siemoniakiem na czele. Stowarzyszenie reprezentował wiceprezes Waldemar Wojtan.

Minister Tomasz Siemoniak podziękował szefowi Sztabu Generalnego, żołnierzom i pracownikom wojska za ciężką i trudną pracę, jaką wykonali w mijającym roku. „Zawsze mogłem i mogę liczyć na Sztab Generalny. Wasza służba jest naprawdę bardzo doceniana. (…) Pracujemy dziś nad reformą, która zoptymalizuje wykorzystanie tych Sił Zbrojnych, które posiadamy. Chciałbym, aby oprócz Sztabu Generalnego w te działania włączyły się także Rodzaje Sił Zbrojnych” – dodał minister.

Szef Sztabu Generalnego WP generał Mieczysław Cieniuch dziękował podwładnym za profesjonalizm w służbie i pracy. „Jestem dumny mogąc kierować tak zwartym i sprawnie działającym zespołem ludzi. Doceniając Państwa wkład dziękuję jednocześnie za profesjonalizm i codzienne zaangażowanie w służbie i pracy. (…) Uważam, że swoją postawą i codziennym zaangażowaniem wnosicie Państwo szczególny wkład w przebudowę Sił Zbrojnych. Z pewnością przyjdzie nam rozwiązywać jeszcze szereg trudnych spraw. Wierzę, że tym zadaniom sprostamy. Jeszcze raz gratuluję i życzę wszystkim satysfakcji z pracy w Sztabie Generalnym, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności”.  – powiedział generał Cieniuch.

Podczas uroczystej zbiórki minister Tomasz Siemoniak oraz szef SG WP generał Cieniuch wręczyli żołnierzom odznaczenia państwowe i resortowe. Wojskowy Krzyż Zasługi otrzymał gen. dyw. Zbigniew Tłok-Kosowski, gen. bryg. Józef Nasiadka, płk Jacek Mroczek oraz płk Waldemar Kolasa. Złoty Medal za Długoletnią Służbę gen. dyw. Anatol Jerzy Wojtan. Wśród wyróżnionych Gwiazdą Iraku znalazł się gen. bryg. Piotr Patalong, mjr Leszek Roman Bojarski oraz mjr Cezary Parulski. Ponad 20 żołnierzy Sztabu Generalnego WP zostało wyróżnionych Złotymi i Srebrnymi Medalami „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”, a także Medalami „Za Zasługi dla Obronności Kraju”.

Uroczystości w Sztabie Generalnym zakończył pokaz musztry paradnej oraz występy Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego WP. 

Zdjęcia arch. DPI

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.