Delegacja SKMP ONZ u Prezydenta Białej Podlaskiej

19 bm. Prezydent Miasta Biała Podlaska Pana Andrzej Czapski przyjął w Urzędzie Miasta delegacją Koła Nr 43 Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych Organizacji Narodów Zjednoczonych. Podczas spotkanie przekazano Panu Prezydentowi informacje o działalności i historii Stowarzyszenia. Poinformowano o dokonaniach oraz sytuacji prawnej weteranów misji poza granicami państwa. W szczerej i otwartej rozmowie wymieniono poglądy dotyczące sytuacji polityczno-militarnej krajów w regionach zapalnych oraz roli i znaczenia dyplomacji, Organizacji Narodów Zjednoczonych w ich zażegnywaniu. Podkreślono istotną rolę polskiego udziału w operacjach mających na celu przywracanie pokoju. Wyeksponowano problematykę społecznych aspektów i kosztów udziału polskich żołnierzy w misjach. Z dużym zainteresowaniem Pana Prezydenta spotkały się informacje o niedocenianej do niedawna, problematyce związanej z urazami i okaleczeniami psychiki w wyniku stresu pourazowego (PTSD).
Przewodniczący delegacji, członek Zarządu Głównego SKMP ONZ, prezes Koła Kol. Artur Artecki skierował do Pana Prezydenta prośbę o rozważenie możliwości współpracy Urzędu Miasta ze Stowarzyszeniem oraz nakreślił jej obszary. Miłym zaskoczeniem dla członków delegacji był fakt zaakceptowania większości z przedstawionych sugestii. Spotkały się one ze zrozumieniem i zostały rozbudowane i rozszerzone przez Prezydenta Czapskiego. Z wielki uznaniem Prezydenta spotkała się działalność Koła mająca na celu promocję miasta i Stowarzyszenia oraz wychowanie patriotyczne i krzewienie wiedzy o misjach pokojowych ONZ wśród młodzieży szkolnej. Poczyniono wstępne uzgodnienia oraz ustalono osoby współpracujące w ich realizacji. Prawie godzinne spotkanie, które upłynęło w serdecznej i miłej atmosferze zakończyła obustronna deklaracja o chęci kontynuacji współpracy.
W delegacji Stowarzyszenia poza prezesem Arteckim uczestniczyli członkowie Koła z Białej Podlaskiej Koledzy Ryszard Artyszuk, Michał Doroszuk i Tomasz Szupiluk.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.