Spotkania łódzkich weteranów z młodzieżą gimnazjalną

Z chwilą rozpoczęcia nowego roku szkolnego wznowiono akcję spotkań z młodzieżą szkolną w Sali Tradycji łódzkiego Koła Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ. W dniach 16 i 19 bm. Koledzy z łódzkiego koła Nr 40 SKMP ONZ przeprowadzili zajęcia z młodzieżą klas trzecich z X i XIV gimnazjum w Łodzi.
Podczas spotkań zapoznano młodzież z 60-letnią historią udziału polskich żołnierzy w misjach pokojowych, stabilizacyjnych i humanitarnych oraz historią powstania oraz celami działalności Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ.Ogromne wrażenie na gimnazjalistach zrobiły wspomnienia kol. Michała Zalasy – żołnierza 6 Brygady Powietrznodesantowej, który został ciężko rannego na misji stabilizacyjnej w Afganistanie w wyniku eksplozji improwizowanego ładunku wybuchowego odpalonego zdalnie przez talibów.
Duże zainteresowanie młodzieży wzbudzały najnowsze nabytki Sali Tradycji tj. repliki broni będącej na wyposażeniu armii państw NATO, które dostarczył na spotkania kol. Roman Szymański – uczestnik misji stabilizacyjnej w Iraku.
O zainteresowaniu młodzieży problematyką obronności oraz misji poza granicami państwa może świadczyć ilość pytań zadawanych weteranom na koniec spotkań, dotyczących nie tylko poszczególnych misji, ale również przyjęć do zawodowej służby wojskowej.
W spotkaniach z młodzieżą uczestniczył członek Zarządu Głównego SKMP ONZ prezes łódzkiego koła Kolega Eugeniusz Lipert oraz Koledzy z Koło nr 40: Stanisław Balcerzak, Adam Jóźwiak, Eugeniusz Jasiński, Roman Szymański i Michał Zalas.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.