Błękitny Marsz Pokoju

III Błękitny Marsz Pokoju ONZ przeszedł ulicami Warszawy w dniu 10 czerwca br. Marsz, którego hasłem przewodnim jest #ChcePokojuNaSwiecie tym razem zorganizował Ośrodek Informacji Organizacji Narodów Zjednoczonych w Warszawie (UNIC/Warsaw).
Marsz rozpoczął się o godz. 14.00, trasa przemarszu wiodła Traktem Królewskim ulicami Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście i zakończyła się na placu przed Kościołem Wizytek przy pomniku kard. Wyszyńskiego.
Marsz poprowadziła Martyna Wojciechowska honorowa ambasadorka WWF Polska, członkini Polskiej Akcji Humanitarnej, która od lat działa charytatywnie na rzecz społeczności w kraju i na świecie. Głównym motywem kolorystycznym marszu był kolor błękitny. Przed marszem były rozdawane błękitne baloniki z logo ONZ.
Przy organizacji marszu pomagali studenci z Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poland i woluntariusze. W marszu licznie uczestniczyli pracownicy i ludzie związani z działalnością agend organizacji ONZ mających przedstawicielstwa w Polsce: UNICEF, UNHCR, UNEP/GRID, WHO, UNESCO.
Swoistego folkloru dodawała maszerująca na czele grupa młodych bębniarzy z grupy Ritmo Bloco.
Marsz zakończył się wypuszczeniem w powietrze setek błękitnych balonów.
W marszu licznie uczestniczyli członkowie Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ z rodzinami oraz prezesem Zarządu Głównego gen. bryg. w st. spocz. dr Stanisławem Woźniakiem. Warszawiaków wsparli obecnością nie tylko koledzy z Białej Podlaskiej, Płocka, Łodzi, Radomia i Kielc, ale nawet z Koszalina.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.