25-lecie ZKRPiBWP

22 kwietnia br. w Warszawie odbyło się uroczyste sympozjum zorganizowanym z okazji 25-lecia powstania Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych. W sympozium uczestniczył Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Stanisław Ciechanowski, członkowie Zwiazku z różnych regionów Polski oraz zaproszeni goście z innych organizacji kombatanckich. Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ reprezentował wiceprezes Zarządu Głównego Kol. Waldemar Wojtan.
Przybyłych do siedziby związku gości powitał Prezes Zarządu Głównego ZKRPiBWP, płk Ryszard Sobierajski. W pierwszej części uroczystości, dokonano wręczenia Medali „Pro Patria” osobom szczególnie zasłużonym w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Ojczyzny.
Zwracając się do zebranych na uroczystości gości Jan Stanisław Ciechanowski podkreślił, że 25 lat działalności to czas poświęcony nie tylko kombatantom, ale też młodym pokoleniom Polaków.
W dalszej części spotkania, Prezes Sobierajski przypomniał historię ZKRPiBWP wraz ze zmianami jakie towarzyszyły poszczególnym kongresom.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.