Posiedzenia Zarządu Głównego SKMP ONZ

W dniu 18 bm. w Warszawie odbyło się posiedzenie Zarządu Głównego Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ. W posiedzeniu poza członkami Zarządu Głównego uczestniczyli przedstawiciele Głównej Komisji Rewizyjnej, pełnomocnicy Zarządu Głównego oraz zaproszeni goście.
Podczas obrad Zarząd Główny został zapoznany przez prezesa ZG SKMP ONZ z działalnością prezydium oraz sprawami, którymi aktualnie żyje stowarzyszenie. Posiedzenie było okazją do wymiany doświadczeń z działalności społecznej prowadzonej przez koła terenowe. Omówiono program centralnych obchodów Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ, Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa w Bydgoszczy. W spotkaniu uczestniczyła Pani Barbara Bartkowska z Dowództwa Operacyjnego RSZ.
Obszerna część obrad poświęcona była przygotowaniom do planowanego na jesień Krajowego Zjazdu Delegatów SKMP ONZ. Komisja statutowa przedstawiła propozycje zmian w statucie Stowarzyszenia, które dotychczas do niej wpłynęły.
Zarząd Główny po wysłuchaniu sprawozdania skarbnika i przewodniczącego Głównej Komisji Rewizyjnej zatwierdził sprawozdanie finansowe za 2014 rok oraz dokonał korekty preliminarza budżetowego na rok bieżący. Zarząd Główny wysłuchał informacji o działalności Komisji Socjalnej oraz podjął uchwałę o udzieleniu kilku zapomóg. Zarząd Główny na wnioski z kół nadał tytułu Członka Honorowego Stowarzyszenia kilku osobom szczególnie zasłużonym dla Stowarzyszenia. Posiedzenie było również okazją do wręczenia kilku osobom medali pamiątkowych. Na zakończenie prezes gen. Stanisław WOŹNIAK podziękował wszystkim za udział w posiedzeniu Zarządu Głównego oraz rzeczową i merytoryczną dyskusję.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.