Zebranie Koła oraz Dzień Kobiet w Krakowie

9-go marca odbyło się uroczyste zebranie członków Koła Nr 33 w Krakowie, na które poza członkami koła zaproszono małżonki weteranów, koleżanki z zaprzyjaźnionego 13 Koła ZŻWP oraz honorową członkinię Panią Romę Krzemień-Doniec. Paniom z okazji dnia kobiet złożono życzenia i wręczono kwiaty.
W druga część zebrania prezes Koła zapoznał wszystkich zebranych z planem obchodów w Krakowie, Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ oraz Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa. Planowany jest również wyjazd sześcioosobowej drużyny na marsz w rocznicę zakończenia wojny, organizowany przez kolegów z Czech. Ponadto trwają rozmowy z przedstawicielami Zakarpackiej organizacji regionalnej Ukraińskiego Związku Weteranów Wojny, którzy wystąpili z propozycją nawiązania współpracy i podpisania w tej sprawie stosownych porozumień. Obecnie uzgadniany jest termin i miejsce pierwszych spotkań oraz ich logistycznego zabezpieczenia.
Na zakończenie zebrania wręczono Legitymację członkowską przyjętemu do Stowarzyszenia kapelanowi ppor. Władysławowi Włodarczykowi, który po krótkiej modlitwie poświęcił tradycyjne „jajeczko” i wszystkim złożył życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.