Z wizytą u Konsula Generalnego Ukrainy w Krakowie

18 bm. delegacja Koła 33 Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ przyjęta została przez Konsula Generalnego Ukrainy w Krakowie Witalija Maksymenko.
Pan Konsul zapoznany został z historią, zadaniami i działalnością SKMP ONZ. Na bazie działalności koła 33 przedstawiono mu zadania statutowe ze zwróceniem szczególnej uwagi na promocję w społeczeństwie działań żołnierzy WP w misjach pokojowych oraz integracji środowiska uczestników misji pokojowych i stabilizacyjnych. Pan Konsul z zainteresowaniem obejrzał materiały ilustrujące pracę weteranów z młodzieżą w tym z obchodów Dnia Weterana w Krakowie z udziałem delegacji z Ukrainy. Z zadowoleniem przyjął informację o podpisaniu między charkowską organizacją „mirotworców” a krakowskim Kołem SKMP ONZ porozumienia o współpracy i wymianie doświadczeń w pracy promującej i integrującej środowisko uczestników misji.
Krakowskie Koło SKMP ONZ od lat współpracujące z peacekeeperami z Czech, Słowacji i Austrii, chce do tej współpracy włączyć również „mirotworców” z Ukrainy. Próby te czynione są od kilku lat.
Pana Konsula zapoznano również z planem wizyty w Polsce delegacji ukraińskich inwalidów i weteranów II wojny światowej, którzy w dniach 14 – 20 października br. odwiedzą Lublin, Warszawę, Kraków i Oświęcim, aby złożyć kwiaty na mogiłach swoich towarzyszy poległych w czasie wojny. Po zapoznaniu się z planem pobytu delegacji w Krakowie Pan Konsul wyraził chęć uczestniczenia w tych uroczystościach.
W spotkaniu z Konsulem Generalnym uczestniczył członek Zarządu Głównego, prezes Koła Nr 33 SKMP ONZ w Krakowie Kol. Edward Potocki oraz Kol. Marian Wlazło – uczestnik I Rotacji Komisji Kontroli i Nadzoru w Indochinach w 1953 roku.
Na zakończenie wizyty Panu Konsulowi wręczono medal pamiątkowy krakowskiego Koła SKMP ONZ.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.