Weterani w Zespole Szkół nr 1 w Bratoszewicach

19.03.2013 roku w Zespole Szkół nr 1 im. Batalionów Chłopskich w Bratoszewicach odbyło się spotkanie młodzieży z weteranami z koła nr 40 Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ oraz przedstawicielami WSZW w Łodzi poświęcone polskim misjom wojskowym.
W spotkaniu poza bardzo liczną grupą młodzieży (ok 250 osób) oraz kadrą pedagogiczną szkoły uczestniczyli zaproszeni goście reprezentujący władze samorządowe powiatu zgierskiego.
Spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy, dla uczczenia pamięć wszystkich poległych na misjach poza granicami państwa. Następnie zebrani z dużą uwagą wysłuchali wspomnień przedstawicieli Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ z czasów służby w misjach w najbardziej zapalnych rejonach naszego globu. Weterani starali się przybliżyć młodym ludziom to, co każda misja niesie w sobie najcenniejszego, służenie idei pokoju.
Po weteranach misji pokojowych swoje wspomnienia prezentowali żołnierze I Dywizjonu Lotniczego w Leźnicy Wielkiej (uczestnicy misji stabilizacyjnych w Iraku i Afganistanie) oraz przedstawiciele WSzW i WKU w Łodzi.
Spotkanie zakończyło się rozstrzygnięciem konkursów plastycznego i multimedialnego poświęconych misjom pokojowym. Zwycięzcom konkursów wręczono pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Fundatorami nagród dla młodzieży był Urząd Marszałkowski, WSzW, Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności oraz koło nr 40 SKMP ONZ w Łodzi.
Spotkaniu w Bratoszewicach towarzyszyła wystawa zorganizowana przez koło nr 40 oraz pokaz sprzętu i uzbrojenia będącego na wyposażeniu I Dywizjonu Lotniczego. Wielkie słowa uznania za zorganizowanie spotkania kierujemy do Pani Dyrektor Magdaleny Mackiewicz i Pani Beaty Jachurskiej z Zespołu Szkół nr 1 w Bratoszewicach oraz Pani Lidi Baszczyńskiej z WSzW w Łodzi.
Na spotkaniu Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ było reprezentowane przez: kol. Eugeniusza Liperta, Adama Jóźwiaka, Stanisława Balcerzaka, Pawła Pietrzaka oraz występujących w mundurach kolegów Pawła Rożniakowskiego (uczestnika misji stabilizacyjnej w Afganistanie) i Romana Szymańskiego (uczestnika misji w Iraku).
Foto: kol. Paweł Pietrzak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.