Weterani w szkole w Sokołowie Podlaskim

W dniu 29 października br. weterani działań poza granicami państwa, członkowie Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ odwiedzili uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim.
W spotkaniu uczestniczył Kol. Irek Chodowiec – członek Zarządu Głównego SKMP ONZ, prezes siedleckiego Koła Stowarzyszenia, pełniący podczas misji pokojowych na Bałkanach i Bliskim Wschodzie obowiązki dowódcy patrolu saperskiego, któremu towarzyszyli koledzy z Wesołej kpr. Marcin Karolewski i st. szer. Marcin Jakubowski.
Spotkanie było w zasadzie lekcją wychowania obywatelskiego w duchu patriotyzmu, które jest jednym z podstawowych celów działalności Stowarzyszenia oraz współczesnej edukacji. W czasie spotkania młodzież klas wojskowych obejrzała prezentację multimedialną pokazującą życie żołnierzy Wojska Polskiego podczas misji w Syrii, Libanie, Czadzie, Bośni i Hercegowinie. Wysłuchali także prelekcji żołnierzy o życiu na misjach poza granicami państwa, o wyjazdach na akcje i patrole, o świętach z dala od bliskich, a także o kulturze, religii i obyczajach państw, w których przyszło im służyć.
Szczególnym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się elementy umundurowania oraz uzbrojenia i wyposażenia żołnierzy Wojska Polskiego podczas operacji wojskowych. Uczniowie mieli także okazję spróbować żywności z tzw. „racji wojskowej”. Zostali również zapoznani z celami działalności Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.