Spotkanie kolegów z Koła Nr 43 Stowarzyszenia z młodzieżą w Janowie Podlaskim.

W dniu 18 października br. w internacie Zespołu Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim odbyło się spotkanie kolegów z Koła Nr 43 Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ z młodzieżą szkolną.
Stowarzyszenie reprezentowali: prezes Bialsko Podlaskiego Koła Kol. Jan Sroka, członek Zarządu Głównego SKMP ONZ Kol. Artur Artecki oraz Kol. Adam Macech.
Młodzieży przedstawiono złożoną sytuację żołnierzy pełniących misje wojskowe poza granicami państwa. Rys historyczny udziału polskich żołnierzy w działaniach pokojowych i stabilizacyjnych przedstawiony przez płk Srokę pokazał młodzieży, że Polskie Siły Zbrojne mają olbrzymie doświadczenie w takich operacjach. Pokazany film, uzyskany na drodze współpracy z Kołem Nr 23 z Radomia, przekazany dla naszego koła przez prezesa Kol. Edwarda Kowalewskiego dotyczący misji w Afganistanie, wprowadził młodzież w arkany trudnej służby na obczyźnie. Wystąpienia kolegów Macecha i Arteckiego weszły w interakcję z zainteresowaną młodzieżą i przyczyniły się do tego, że się nikt nie nudził. Czas szybko mijał i mimo, że było tak wiele do opowiedzenia trzeba było kończyć. Spotkanie zakończyła wspólna kolacja z młodzieżą, dzięki której starzy weterani misyjni mogli się poczuć jakby ponownie znaleźli się w szkole. Pięknymi słowami Dyrektor internatu Pani Agnieszka Hordyjewicz podziękowała weteranom z koła nr 43 w Białej Podlaskiej za przybycie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.