Prezydent WVF Dan-Viggo Bergtun w Warszawie

W dniu 23 maja br. z dwudniową roboczą wizytą do Polski przybył prezydent Światowej Federacji Weteranów. Wizyta rozpoczęła się od złożenia wieńca na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie. W ceremonii tej prezydentowi Bergtunowi towarzyszył gospodarz p.o. Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk oraz grupa weteranów ze Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ, na czele z prezesem Zarządu Głównego SKMP ONZ, wiceprezydentem Światowej Federacji Weteranów gen. bryg. dr. Stanisławem Woźniakiem.
Następnie prezydent Bergtun odbył robocze spotkanie z grupą weteranów z Zarządu Głównego SKMP ONZ. W godzinach popołudniowych prezydent Bergtun spotkał się z ministrem Kasprzykiem oraz członkami Rady do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych i prezesami największych związków kombatanckich. Spotkanie zakończyło się wymianą upominków oraz wspólnym obiadem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.