Opłatek w opolskim Kole nr 25

17 grudnia 2012 r. odbyło się zebranie opłatkowo-noworoczne w Kole nr 25 w Opolu. W pierwszej części przyjęto w szeregi Stowarzyszenia – sierżanta Andrzeja Kaczmarczyka – uczestnika misji w Iraku, Afganistanie, Kongu i Czadzie. Łącznie w br. stan koła powiększył się o 9 członków. Cieszy Fakt, iż coraz liczniejsze grono uczestników misji poza granicami państwa widzi potrzebę działalności w Stowarzyszeniu. Następnie członek Zarządu Głównego prezes opolskiego koła Edward Łakomy wręczył wyróżniającym się członkom Podziękowania i Certyfikaty. Otrzymał je m.in. poseł na Sejm RP Tomasz Garbowski.
Podsumowując rok 2012, prezes stwierdził, że wszystkie planowane zamierzenia zostały zrealizowane. Do najważniejszych zaliczył: cykliczne spotkania ze studentami Instytutu Politologii, uczniami szkół średnich oraz studentami Uniwersytetu III wieku, udział w obchodach świąt państwowych i wojskowych, pożegnaniach i powitaniach żołnierzy 10 brygady oraz opiekę nad grobami zmarłych kolegów. Następnie Kol. Łakomy zapoznał uczestników z problematyką ostatniego posiedzenia Zarządu Głównego SKMP ONZ, oraz nakreślił zadania czekające Koło w 2013 r. Będzie to rok doniosłych rocznic (60-lecie udziału żołnierzy Wojska Polskiego w misjach poza granicami państwa, 40-lecie udziału zwartych pododdziałów wojska w misjach oraz 25-lecie nadania Siłom ONZ pokojowej nagrody Nobla). Przygotowania do obchodów tych rocznic są zaawansowane.
W drugiej części Kol. Łakomy złożył wszystkim życzenia świąteczno-noworoczne łamiąc się tradycyjnie opłatkiem. Weterani wspominali swój pobyt na misji – wielu przyniosło zdjęcia i filmy. Były niekończące się opowieści o misjach i nie tylko. Przy okazji przypomniano o konkursie na wspomnienia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.