Mikołaje w niebieskich beretach

Na Mikołajki w podziękowaniu za wspaniały występ przedszkolaków z okazji Święta Niepodległości w listopadzie br. członkowie małopolskiego Koła SKMP ONZ, jako Mikołaje w niebieskich beretach odwiedzili maluchów obdarowując ich czekoladowymi smakołykami.
Przedszkolaki gorąco i serdecznie powitały delegację weteranów piosenkami i wierszami patriotycznymi. Koledzy z Koła nr 33 SKMP ONZ wyjaśnili maluchom, co w piosence „a na tygrysy mają wisy” znaczą słowa – tygrysy i wisy. Maluchom wyjaśniono też, jaką okropnością jest wojna i jej skutki, że najwięcej tracą na tym takie właśnie dzieci, jak one. W przystępnych dla nich słowach, wyjaśniano, co to są misje pokojowe i w jakim celu jadą tam żołnierze w niebieskich beretach. Na zakończenie wszystkim dzieciom i wychowawczyniom Koledzy podziękowali za miłe spotkanie, złożyli serdeczne życzenia na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia życząc wszystkim by nie doświadczyli wojny.
Miło było usłyszeć od jednej z mam, która odbierała dziecko z przedszkola, że gdy zapytała córkę, co zapamiętała ze spotkania z mikołajami, ta odpowiedziała cyt. „Mikołaj w niebieskim berecie powiedział, że trzeba rozdzielać tych, co się biją” – jakie to miłe.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.