Kolejne spotkanie Czyżyńskiej Akademii Samorządności

19 października br. odbyło się kolejne spotkanie w ramach drugiej edycji Czyżyńskiej Akademii Samorządności. Otworzył je przewodniczący Rady i Zarządu Dzielnicy XIV Czyżyny, mgr Wojciech Krzysztonek. Wykład inauguracyjny „Rola, podział i zadania samorządu terytorialnego w państwie” wygłosiła mgr Katarzyna Zielińska, doktorant Instytutu Politologii Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. Wykład był podstawą do dyskusji, którą prowadził z zebraną młodzieżą Ireneusz Raś, poseł na Sejm RP, były radny miasta Krakowa i Przewodniczący Rady Dzielnicy XVI Bieńczyce. Poseł przedstawił i wyjaśniał zasady pracy Sejmu RP oraz odpowiadał na liczne pytania młodzieży – łącznie z tym, dlaczego w czasie obrad sala sejmowa świeci pustkami.
Korzystając z zaproszenia organizatorów, członek Zarządu Głównego, prezes koła 33 SKMP ONZ w Krakowie kol. Edward Potocki zapoznał uczestników z efektami wyjazdu do Charkowa delegacji stowarzyszenia i dyrektor ZSO nr 14 Pani Ewy Dziekan. Szersze podsumowanie wyjazdu do Charkowa oraz omówienie perspektyw rozwoju nawiązanych tam kontakty planowane jest na kolejnym spotkaniu. Kol. Potocki na ręce Pana Posła Rasia złożył podziękowanie wszystkim posłom za ustawę o weteranach działań poza granicami państwa.
Na zakończenie Pani Dyrektor, wręczając bukiet kwiatów, w imieniu wszystkich zebranych podziękowała Panu Posłowi za spotkanie z młodzieżą.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.