Działali na rzecz utrzymywania pokoju – „Polsce Wierni” nr 9/2000

„Porozumienie o współpracy Stowarzyszenia Komłbatantów Misji Pokojowych ONZ z komórkami organizacyjnymi Ministerstwa Obrony Narodowej oraz jednostkami organizacyjnymi podporządkowanymi i nadzorowanymi przez Ministra Obrony Narodowej” podpisali 6 lipca b. r. wiceminister Robert Lipka i prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia – gen. bryg. w st. spocz. Tadeusz Cepak.

Podpisanie „Porozumienia” po roku od uzyskania osobowości pranej przez Stowarzyszenie jest wyrazem uznania dla celów statutowych i świadczy, że kierownictwo MON docenia ambitne założenia programowo-organizacyjne l merytoryczne, jaki stanowią podstawę działania kół Stowarzyszenia. Jest jednocześnie wielkim wyzwaniem dla kół i członków Stowarzyszenia, aby zdobyte w różnych misjach pokojowych bogate doświadczenie wojskowe (organizacyjne, operacyjno-taktyczne), życiowe i wiedzę ogólną przekazywać w szerokie kręgi społeczeństwa, ukazując rolę polskiego żołnierza w wysiłkach na rzecz przywracania i utrzymywania pokoju.

Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ prężnie się rozwija. Obecnie funkcjonuje 35 kół (ostatnio powstały w Krakowie, Ostrowie Wielkopolskim, Olsztynie), które skupiają ponad 1500 członków.

płk dypl. rez, CZESŁAW MARCINKOWSKI

Ten wpis został opublikowany w kategorii Prasa o nas. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.