Czerwone berety mają nowego dowódcę

Od dnia 10.12.2012 roku dowódcą 6 Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie jest płk Adam Joks, dotychczasowy dowódca gen bryg. Bogdan Tworkowski, wyznaczony został na stanowisko w dowództwie regionalnym NATO w Turcji. Uroczystość przekazania obowiązków odbyła się przed budynkiem sztabu Brygady zgodnie z ceremoniałem wojskowym z asystą kompanii honorowej i pocztów sztandarowych. Po odegraniu hymnu państwowego i przekazaniu sztandaru 6 BPdes, meldunek o zdaniu i przyjęciu obowiązków przyjął dowódca wojsk lądowych gen. broni Zbigniew Głowienka.
Żegnając się z brygadą, gen. Tworkowski przyznał, iż od września 2010 r. kiedy obiął jej dowództwo, najtrudniejszym zadaniem brygady była półroczna słóżba wydzzielonych jej pododdziałów w Afganistanie zakończona bez strat. Obejmujący obowiązki dowódcy, płk Joks, stwierdził natomiast, że jest dla niego wielkim zaszczytem i honorem przyjęcie sztandaru 6 BPD.
W uroczystości przekazania obowiązków uczestniczyli równierz przedstawiciele władz samorządowych z wojewodą małopolskim Jerzym Millerem, kombatanci i weterani oraz młodzież ze szkół patronackich. Po złożeniu kwiatów przed obeliskiem patrona jednostki, gen. Stanisława Franciszka Sosabowskiego, goście zaproszeni zostali na wojskową grochówką.
Uczestniczący w spotkaniu członek Zarzadu Głównego, prezes małopolskiego Koła SKMP ONZ, w im. prezesa gen. Stanisława Woźniaka, podziękował odchodzącemu dowódcy za doskomałą współpracę i pogratulował stanowiska przyjmującemu nowe obowiązki. Obu wręczył stosowne listy z podziękowaniami i gratulacjami dołączając pamiątkowe albumy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.