69 rocznica zrzutu Cichociemnych w Grabowie nad Pilicą

W dniu 28.04 2013r. w miejscowościach Paprotnia i Grabów nad Pilicą w powiecie kozienickim, odbyły się uroczystości patriotyczne dla uczczenia 69 rocznicy zrzutu spadochroniarzy Armii Krajowej „Cichociemnych” w kwietniu 1944 roku. W uroczystościach uczestniczyli mieszkańcy Warki, Grabowa, Kozienic, Magnuszewa i Warszawy. Organizatorami obchodów byli: Jednostka Wojskowa Grom, Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ, Fundacja DELTA, Stowarzyszenie GRABO z Grabowa nad Pilicą, starosta powiatu kozienickiego, Nadleśnictwo Dobieszyn, Zespół Szkół w Grabowie nad Pilicą oraz proboszcz parafii w Grabowie.
O godz. 10.00 przed obeliskiem upamiętniającym zrzut Cichociemnych żołnierzy AK w Grabowie nad Pilicą złożono wieńce i kwiaty. Po wystąpieniach okolicznościowych i występach uczniów z Zespołu Szkół w Grabowie w miejscu gdzie „Cichociemni” zostali podjęci przez miejscową placówkę AK odprawiono polową msze świętą koncelebrowaną przez ks. Stanisława Drąga i ks. ppłk Wiesława Okonia. Złe warunki pogodowe nie pozwoliły na pokaz umiejętności spadochroniarzy, ale przemarzniętych i przemoczonych uczestników uroczystości rozgrzała gorąca wojskowa grochówka.
W organizacji uroczystości uczestniczyli koledzy Paweł Trzebiński, Edward Kowalewski, Wiesław Wabik i Marek Banasik z radomskiego Koła nr 45 SKMP ONZ.

Zdjęcia – Mariusz Banasik

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.