25. rocznica wstąpienia Polski do NATO

16 marca w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie z udziałem wicepremiera Władysława Kosiniaka-Kamysza
i kierownictwa resortu obrony narodowej odbyła się Gala z okazji 25. rocznicy wstąpienia Polski do NATO.
Gala rozpoczęła się od uroczystego odegrania hymnu NATO i hymnu Polski oraz prezentacją 32 flag państw wchodzących w skład sojuszu.

W trakcie Gali wicepremier wręczył pamiątkowe statuetki osobom, które przyczyniły się do członkostwa Polski w Sojuszu Północnoatlantyckim. Wyróżnienia otrzymali: Bronisław Komorowski, Jerzy Buzek, Andrzej Karkoszka, Janusz Onyszkiewicz, Waldemar Pawlak, Dariusz Rosati, Andrzej Towpik, gen. bryg. Grzegorz Wiśniewski, Jerzy Koźmiński.
W części artystycznej Gali wystąpiła orkiestra symfoniczna, soliści, chór oraz balet Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego prezentując widzom tradycję i historię oręża polskiego do momentu, który zaowocował 12 marca 1999 r. przyjęciem Polski do Sojuszu Północnoatlantyckiego.
Na Gali Stowarzyszenie reprezentował Prezes Zarządu Głównego gen. bryg. w st. spocz. dr Stanisław Woźniak oraz liczne grono weteranów członków SKMP ONZ wraz z małżonkami.

Zdjęcia Krzysztof Klimaszewski

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.