Międzynarodowe spotkanie „misjonarzy”

Kraków: Na zaproszenie Czeskiego Stowarzyszenia Weteranów Misji Pokojowych w Brnie, w dniach 2-4.09.2011 roku, w międzynarodowym spotkaniu „misjonarzy” z Czech, Słowacji, Austrii i Polski uczestniczyła delegacja Koła 33 Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ z Krakowa.

Polska delegacja została bardzo serdecznie powitana przez gospodarzy na oficjalnym spotkaniu wszystkich uczestniczących delegacji. Podczas rozmów wymieniono wrażenia z poprzednich spotkań weteranów misji pokojowych oraz zapoznano kolegów z zaprzyjaźnionych stowarzyszeń z realizacją zadań we własnych kołach. Wstępnie uzgodniono też zaproszenia na następne spotkanie delegacji weteranów z Ukrainy.

Drugi dzień spotkania rozpoczął się od wycieczki do Austerlitz, gdzie po zapoznaniu się z historią zwycięskiej bitwy przez Napoleona, weterani misji złożyli kwiaty na Mogile Pokoju. Po zwiedzeniu muzeum kampanii Napoleona, uczestnicy spotkania wymienili symboliczne upominki i pamiątki. Karel Cernoch prezes Czeskiego Stowarzyszenia Weteranów Misji Pokojowych w Brnie otrzymał medal „Za Zasługi dla SKMP ONZ” oraz medal „XXX – lecia Związku Żołnierzy Wojska Polskiego”. Kol. Edward Potocki otrzymał medal „Zasłużony dla Stowarzyszenia Weteranów Misji w Brnie”. We wszystkich spotkaniach uczestniczyła artystka opery z Brna Tana Janosowa, która wykonywała pieśni patriotyczne, w tym również utwory Chopina. W części sportowej spotkania Polska delegacja nie brała udziału ze względu na małą liczebność. Na zakończenie Polska delegacja została zaproszona do udziału w przyszłorocznym spotkaniu w Brnie, jeżeli będzie to możliwe w liczniejszym składzie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.