Spotkanie wigilijne w Dowództwie Operacyjnym

19 Dicembre 2019 in comando Tipi operativi di forze armate,,pl,Kwiatkowski alla vigilia di Natale il personale, i dipendenti e gli ospiti invitati si sono incontrati al tavolo,,pl,Incontro con partecipanti e soldati di contingenti militari polacchi,,pl,ha salutato il vice comandante delle operazioni delle forze armate gen.,,pl,Dr. Eng,,pl,Tadeusz Mikutel,,lv,Un momento di silenzio raccolto onorato l'ufficiale deceduto nel PKW Lettonia,,pl. gen. B. Kwiatkowskiego przy wigilijnym stole spotkała się kadra i pracownicy oraz zaproszeni goście. Uczestników spotkania oraz żołnierzy Polskich Kontyngentów Wojskowych, przywitał Zastępca Dowódcy Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. Maj. dr inż. pil. Tadeusz Mikutel.
Chwilą ciszy zgromadzeni uczcili pamięci zmarłego oficera w PKW Łotwa.
W swoim wystąpieniu gen. Mikutel nawiązał do tradycji zbliżających się świąt podkreślił, jak dotkliwa staje się w tych dniach tęsknota za tymi, którzy z dala od domów i rodzin wykonują zadania służbowe w kraju, i poza jego granicami oraz tymi, che sono andati in guardia eterna. Składając życzenia świąteczne wszystkim przybyłym, szczególnie ciepłe słowa skierował do rodzin wojskowych, poszkodowanych i rannych, kombatantów misji pokojowych oraz przyjaciół wojskowej społeczności.
Życzenia do żołnierzy i pracowników za trudną służbę i za poświęcenie dla dobra Ojczyzny skierował uczestniczący w wigilii przewodniczący senackiej Komisji Obrony Narodowej Pan Senator Jarosław Rusiecki.
Tradycyjnie już w spotkaniu świątecznym w dowództwie operacyjnym za pomocą łączy wideo uczestniczyli dowódcy i żołnierze Polskich Kontyngentów Wojskowych pełniący aktualnie służbę poza granicami. Tą drogą, żołnierze przebywający na misjach przekazali życzenia wszystkim zgromadzonym przy żołnierskim, wigilijnym stole oraz rodzinom i weteranom w kraju. Wszyscy życzyli sobie i innym – "…pełnych pokoju i miłości Świąt Bożego Narodzenia… dla żołnierzy na misji, to jest czas wytężonej służby, ale myślami zawsze są z rodzinami w ten świąteczny czas”.
Na zakończenie oficjalnej części uroczystości ksiądz kapelan Dowództwa Operacyjnego po odczytaniu ewangelii i wspólnej modlitwie, pobłogosławił zgromadzonych oraz opłatki.
Spotkanie zakończyło się tradycyjnym dzieleniem opłatkiem i składaniem życzeń. Stowarzyszenie na wigilii reprezentował wiceprezes Zarządu Głównego Kol. Waldemar Wojtan, oraz Kol. Waldemar Samorański.

Foto: st. coro. pc. Waldemar Młynarczyk, st. coro. pc. mar. Arkadiusz Dwulatek.

Questa voce è stata pubblicata in Notizie e contrassegnati , , , . Contrassegna il permalink.

I commenti sono chiusi.