Spotkanie wigilijne w Dowództwie Operacyjnym

19 grudnia 2019 roku w Dowództwie Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych im. gen. B. Kwiatkowskiego przy wigilijnym stole spotkała się kadra i pracownicy oraz zaproszeni goście. Uczestników spotkania oraz żołnierzy Polskich Kontyngentów Wojskowych, przywitał Zastępca Dowódcy Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. dyw. dr inż. pil. Tadeusz Mikutel.
Chwilą ciszy zgromadzeni uczcili pamięci zmarłego oficera w PKW Łotwa.
W swoim wystąpieniu gen. Mikutel nawiązał do tradycji zbliżających się świąt podkreślił, jak dotkliwa staje się w tych dniach tęsknota za tymi, którzy z dala od domów i rodzin wykonują zadania służbowe w kraju, i poza jego granicami oraz tymi, którzy odeszli na wieczną wartę. Składając życzenia świąteczne wszystkim przybyłym, szczególnie ciepłe słowa skierował do rodzin wojskowych, poszkodowanych i rannych, kombatantów misji pokojowych oraz przyjaciół wojskowej społeczności.
Życzenia do żołnierzy i pracowników za trudną służbę i za poświęcenie dla dobra Ojczyzny skierował uczestniczący w wigilii przewodniczący senackiej Komisji Obrony Narodowej Pan Senator Jarosław Rusiecki.
Tradycyjnie już w spotkaniu świątecznym w dowództwie operacyjnym za pomocą łączy wideo uczestniczyli dowódcy i żołnierze Polskich Kontyngentów Wojskowych pełniący aktualnie służbę poza granicami. Tą drogą, żołnierze przebywający na misjach przekazali życzenia wszystkim zgromadzonym przy żołnierskim, wigilijnym stole oraz rodzinom i weteranom w kraju. Wszyscy życzyli sobie i innym – „…pełnych pokoju i miłości Świąt Bożego Narodzenia… dla żołnierzy na misji, to jest czas wytężonej służby, ale myślami zawsze są z rodzinami w ten świąteczny czas”.
Na zakończenie oficjalnej części uroczystości ksiądz kapelan Dowództwa Operacyjnego po odczytaniu ewangelii i wspólnej modlitwie, pobłogosławił zgromadzonych oraz opłatki.
Spotkanie zakończyło się tradycyjnym dzieleniem opłatkiem i składaniem życzeń. Stowarzyszenie na wigilii reprezentował wiceprezes Zarządu Głównego Kol. Waldemar Wojtan, oraz Kol. Waldemar Samorański.

Zdjęcia: st. chor. szt. Waldemar Młynarczyk, st. chor. szt. mar. Arkadiusz Dwulatek.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.