Rady Głównej Federacji Stowarzyszeń Rezerwistów i Weteranów Sił Zbrojnych RP

W dniu 17 lutego 2024 r. w Warszawie odbyło się posiedzenie Rady Głównej Federacji Stowarzyszeń Rezerwistów i Weteranów Sił Zbrojnych RP, której od 2001 roku Stowarzyszenie jest członkiem zwyczajnym..
Na posiedzeniu dokonano oceny aktualnej sytuacji Federacji oraz Stowarzyszeń w niej zrzeszonych.
Rada Główna, w odpowiedzi na złożony wniosek, postanowiła przyjąć na członka zwyczajnego Federacji „Stowarzyszenie Ogólnopolska Rodzina Kościuszkowców”, a jego Prezes – gen. dyw. Piotr Czerwiński wszedł w skład Rady Głównej Federacji.

Po dyskusji Rada Główna przyjęła Uchwałę o zwołaniu w dniu 6 kwietnia 2024 r. w Warszawie Nadzwyczajnego Kongresu Federacji. Rada Główna zobowiązała ponadto organizacje członkowskie Federacji do podjęcia kroków niezbędnych do właściwego przygotowania Kongresu, gwarantujące sprawny i demokratyczny przebieg jego obrad oraz wybór osób do kierowania Federacją przez kolejną kadencję.
W czasie Kongresu delegaci, zgodnie ze Statutem Federacji dokonują wyboru: Prezesa, Rady Głównej oraz Komisji Rewizyjnej Federacji Stowarzyszeń Rezerwistów i Weteranów Sił Zbrojnych RP.
W na posiedzeniu Stowarzyszenie reprezentowali, Sekretarz Generalny Rady Głównej Federacji Kol. Jan Szczęsny, członek Rady Głównej Federacji Kol. Waldemar Wojtan i sekretarz Komisji Rewizyjnej Federacji Kol. Julian Królikowski.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.