Zmarł nagle płk dr inż. Jerzy Dereń

płk Dereń1Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, iż 23 sierpnia, w wieku 68 lat zmarł nagle płk dr inż. Jerzy Dereń, wybitny żołnierz, uczestnik licznych misji pokojowych i stabilizacyjnych, nauczyciel akademicki.
Płk Dereń weteran m.in. misji w Chorwacji, Zachodniej Saharze, Bośni i Hercegowinie, Iraku i Afganistanie był aktywnym członkiem wrocławskiego koła Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ. Za wybitne osiągnięcia w służbie wojskowej wyróżniony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski w 2006 roku wpisany do Honorowej Księgi Ministra Obrony Narodowej. Swoje bogate doświadczenie wojskowe w zakresie bezpieczeństwa i obronności przekazywał studentom Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, jako nauczyciel akademicki Instytutu Bezpieczeństwa i Spraw Międzynarodowych.
Pogrzeb płk Jerzego Derenia odbędzie się w sobotę 27 sierpnia br. Uroczystości pożegnania rozpoczną się Mszą św. o godz. 11.00 w Kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski przy ul. Karmelkowej 94 we Wrocławiu-Klecinie.
Cześć Jego Pamięci!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.