Święto Wojska Polskiego w Jarosławskim Garnizonie

Święto Wojska Polskiego w garnizonie Jarosław rozpoczęło się pokazem sprzętu i uzbrojenia, jakim posługują się żołnierze stacjonujący w tym mieście. Była to nie tylko frajda dla najmłodszych, ale i dla tych, którzy służbę wojskową mają już za sobą, chwila wspomnień i refleksji.
Główną części uroczystości rozpoczęła msza święta koncelebrowana przez kapelana garnizonu ks. por Grzegorza Lacha.
Po mszy świętej pododdziały oraz zaproszeni goście przemaszerowali na jarosławski rynek gdzie zgodnie z ceremoniałem wojskowym odbył się uroczysta zbiórka.
Były podziękowania za wzorową służbę, a najlepszym żołnierzom w tym członkom SKMP ONZ wręczono akty mianowania na wyższe stopnie wojskowe. Koledzy Mirosław Damilczuk i Marek Krupiński zostali awansowani na stopień młodszego chorążego, Grzegorz Tuleja na stopień starszego chorążego sztabowego a Tomasz Piotrowicz na stopień majora.
Członek Zarządu Głównego SKMP ONZ, prezes jarosławskiego Koła Zbigniew Broś wręczył przyznane przez Stowarzyszenie medale „Za Zasługi dla SKMP ONZ” i „60 Lat Udziału Polski w Misjach Poza Granicami Państwa”. Wśród odznaczonych znaleźli się ppłk Dariusz Słota d-ca 14 das, ppłk Janusz Goch d-ca 21 dplot.
Prezes Broś pogratulował wyróżnionym i podziękował za wspieranie i pomoc Stowarzyszeniu. Uroczystości zakończyła defilada pododdziałów.

Foto A. Król, M. Kołodziej

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.