Wieniec przed obeliskiem w Muzeum WP

W dniu 29 maja br. z okazji Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ – Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa – weterani z warszawskich kół Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ oddali hołd kolegom, którzy oddali życie w służbie pokoju lub odeszli na wieczną warte. O godz. 1200 na terenie Muzeum WP delegacja Koła nr 7 złożyła wieniec przed obeliskiem „W hołdzie żołnierzom Wojska Polskiego poległym na misjach pokojowych, humanitarnych i stabilizacyjnych” nieopodal, którego znajdują się urny z ziemią ze wszystkich miejsc gdzie ginęli na misjach polscy żołnierze.

W uroczystościach uczestniczył wiceprezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Kol. Waldemar Wojtan. Podobne uroczystości odbywały się również w prawie wszystkich garnizonach, w których działają koła Stowarzyszenia. Składano wieńce i wiązanki kwiatów pod pomnikami i tablicami pamiątkowym. Zarząd Główny Stowarzyszenia bardzo dziękuje Dowódcy Garnizonu Warszawa za wojskową oprawę a wszystkim członkom i sympatykom za udział w tych uroczystościach.

Zdjęcia: A. Uriasz / MWP 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.