Uroczystość przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie

W dniu 28 maja br. z okazji Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ – Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa – członkowie warszawskich kół Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ oddali hołd kolegom, którzy oddali życie w służbie pokoju lub odeszli na wieczną warte.

O godz. 1300 przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie, na pl. marsz. Józefa Piłsudskiego spotkali się przedstawiciele warszawskich kół SKMP ONZ z Pocztem i Sztandarem Stowarzyszenia. Uroczystość przeprowadzona została zgodnie z ceremoniałem wojskowym. Przy dźwiękach werbli wieniec od Stowarzyszenia złożył Prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia gen. bryg. w st. spocz. dr Stanisław Woźniak w asyście prezesów warszawskich kół. Uroczystość spotkała się z wielkim zainteresowaniem przebywających na placu turystów i mieszkańców stolicy. Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów.
Zarząd Główny Stowarzyszenia bardzo dziękuje Dowódcy Garnizonu Warszawa za wojskową oprawę a wszystkim członkom i sympatykom Stowarzyszenia za udział w uroczystości.

Zdjęcia: Piotr Siliniewicz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.