Święto Wojska Polskiego w Starachowicach

W dniu 14 sierpnia 2021r. w Parku Kultury w Starachowicach, kieleckie Koło nr 9 Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ przy współpracy z UM Starachowice oraz w partnerstwie z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, zorganizowało obchody Święta Wojska Polskiego. Uroczystości cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko środowisk służb mundurowych, tzn. weteranów działań poza granicami państwa ze Stowarzyszenia i żołnierzy Garnizonu Kielce, ale również młodzież i mieszkańców Starachowic. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele Policji z zaprzyjaźnionej organizacji International Police Association (IPA) – Międzynarodowe Zrzeszenie Policji, przedstawiciele Urzędu Miasta Starachowice z prezydentem miasta Panem Markiem Materkiem oraz innych zaprzyjaźnionych instytucji, w tym przedstawiciele Banku Gospodarstwa Krajowego z dyrektorem oddziału w Kielcach, Panem Piotrem Waluszewskim.
Ustawione w Parku Kultury stoisko promocyjne Stowarzyszenia wraz z posterunkiem obserwacyjnym ONZ, wzorowanym na tych z misji ONZ na Bliskim Wschodzie oraz wóz dowodzenia w barwach UN stanowiły punkt centralny wystawy licznie odwiedzany przez mieszkańców Starachowic.

W godzinach popołudniowych, na strzelnicy Klubu Sportowego ŚWIT w Starachowicach odbyły się zawody strzeleckie z broni krótkiej i długiej o puchar prezesa Zarządu Koła nr 9 w Kielcach. Wygranymi byli wszyscy uczestnicy zawodów, ale zwycięzcą okazał się przedstawiciel IPA Kielce Centrum – kol. Marcin Sularz, kolejne miejsca wystrzelali kol. Dariusz Stępień – członek Zarządu Głównego Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ oraz kol. Rafał Przynarowski z IPA Kielce.

Partnerem wydarzenia był Bank Gospodarstwa Krajowego

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.