Pilski Rodzinny Piknik Wojskowy

W dniu 14 sierpnia br. w przeddzień Święta Wojska Polskiego, na Stadionie Powiatowym przy ul. Okrzei w Pile odbył się Rodzinny Piknik Wojskowy pod nazwą „Droga Do Niepodległości”. W wydarzeniu uczestniczyło 14 jednostek wojskowych (w tym 1RBLog), 5 stowarzyszeń wojskowych, klasa przygotowania wojskowego, policja, straż pożarna, rekonstruktorzy i miłośnicy historii, a także po raz pierwszy wojska sojusznicze USA.

Organizatorem pikniku było Starostwo Powiatowe w Pile. Ten z rozmachem zorganizowany piknik był formą podziękowania za żołnierski trud, a zarazem prezentacją w zarysie Wojska Polskiego od wczesnych dziejów po dzień dzisiejszy. Tradycyjnie w pikniku uczestniczyło Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ. Stoisko przygotowane przez pilskie Koło nr 24 SKMP ONZ odwiedzali licznie uczestnicy pikniku. Wszyscy mogli zapoznać się z historią udziału żołnierzy Wojska Polskiego w misjach pokojowych i stabilizacyjnych a także z działalnością Stowarzyszenia. Na stoisku prezentowano pamiątki a raczej już relikwie trudu i poświęcenia, jakie towarzyszyło żołnierzom podczas misji. Chętni otrzymali ulotki z prezentacją działalności naszego Stowarzyszenia. Piknik zgromadził wiele typów sprzętu i uzbrojenia wojskowego, wydarzenie przyciągnęło tłumy mieszkańców Piły i regionu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.