Spotkanie weteranów z młodzieżą w Łodzi

W dniu 24.10.2016 r. w głównej siedzibie Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi przy ul. Gdańskiej 13 odbyło się pierwsze po wakacjach spotkanie młodzieży łódzkich szkół średnich z weteranami działań poza granicami państwa zrzeszonymi w łódzkim Kole nr 40 Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ.
W dwóch spotkaniach (prelekcjach), w których uczestniczyło ponad sto osób, młodzież miała okazję poznać historię ONZ oraz historię udziału polskich żołnierzy w misjach pokojowych w najbardziej zapalnych punktach na geopolitycznej mapie świata – od Bośni przez Irak po Kambodżę.
Weterani z Egiptu, Syrii, Libanu, Kambodży i Iraku barwnie opowiadali młodzieży o własnych doświadczeniach i przeżyciach z misji. Opowieściom towarzyszyła specjalnie przygotowana na tą okazję prezentacja multimedialna oraz elementy uzbrojenia (repliki) i wyposażenia biorących udział w misjach pokojowych żołnierzy wojska polskiego. Ogromnym zainteresowaniem jak zawsze, cieszyły się pamiątki przywiezione przez weteranów z różnych egzotycznych stron świata.
Prelekcje kończyły konkursy ze słodkimi nagrodami. W edukacyjnych spotkaniach z młodzieżą Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ reprezentowali koledzy Hubert Jóźwik, Stanisław Balcerzak, Roman Szymański, Paweł Jurczyk, Eugeniusz Papiernik z łódzkiego Koła nr 40 z prezesem tego Koła, członkiem Zarządu Głównego SKMP ONZ Kol. Eugeniuszem Lipertem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.