Kieleccy weterani przeprowadzili warsztaty patriotyczne

W dniu 7 listopada 2016 roku weterani działań poza granicami państwa z kieleckiego Koła nr 32 Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ spotkali się z młodzieżą Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach.
Koledzy Dariusz Stępień i Ryszard Walczak przeprowadziliśmy z młodzieżą klas gimnazjalnych warsztaty patriotyczne pod hasłem „Młody Patriota”.
Uczestnicy zajęć, wspólnie z prowadzącymi, mogli przejść swego rodzaju „maraton historyczny” od czasów Królestwa Obojga Narodów, poprzez czas trzech zaborów, aż do odzyskania niepodległości w 1918 roku.
Ponadto, koledzy Stępień i Walczak, przedstawili młodzieży genezę powstania Ligi Narodów i Organizacji Narodów Zjednoczonych, mając na celu uświadomienie konieczności obecności polskich sił zbrojnych w misjach poza granicami państwa. Młodzież została zapoznana również z historią udziału Wojska Polskiego w misjach pokojowych, humanitarnych i stabilizacyjnych od 1953 roku do dziś.
Stowarzyszenie dziękuje Wszystkim, którzy umożliwili nam przeprowadzenie takich „patriotycznych rekolekcji” tj. władzom gminy Sitkówka-Nowiny, pani dyrektor ZSP Kornelii Bem-Kozieł, nauczycielkom Paniom Hannie Krzysztofek i Annie Pędzich uczestnikom uczniom klas III-cich Gimnazjum w Nowinach k. Kielc.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.