Spotkanie Weteranów z młodzieżą w Łodzi

W dniu 26.11.2015r. w Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, w ramach projektu edukacyjnego, realizowanego przez Panią Kamilę Lutek – odbyło się spotkanie młodzieży łódzkich szkół ponadgimnazjalnych z kolegami z koła nr 40 Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ w Łodzi. Podczas spotkania weterani działań poza granicami państwa uczestniczący w misjach w Syrii, Libanie, Kambodży, byłej Jugosławii i Iraku przedstawili rys historyczny udziału żołnierzy Wojska Polskiego w misjach pokojowych i stabilizacyjnych oraz podzielili się z młodzieżą bogatymi doświadczeniami i przeżyciami z czasów, gdy wykonywali odpowiedzialne zadania mandatowe w najbardziej zapalnych rejonach naszego globu.
Misjonarskim wspomnieniom towarzyszył przygotowany na tą okoliczność pokaz multimedialny. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się także prezentacja pamiątek i replik broni będącej na uzbrojeniu naszych żołnierzy podczas pełnienia służby na misjach zagranicznych. Spotkanie z młodzieżą zakończyły konkursy ze słodkimi nagrodami. W zajęciach z młodymi obywatelami Stowarzyszenie reprezentował członek Zarządu Głównego SKMP ONZ Kol. Eugeniusz Lipert w asyście kolegów: Adama Jóźwiaka, Huberta Jóźwika i Romana Szymańskiego z łódzkiego koło nr 40.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.