Przysięga w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych

W dniu 3 czerwca 2015 r. w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych im. Romualda Traugutta w Koszalinie odbył się uroczysty apel z okazji złożenia przysięgi wojskowej elewów. Młodzi żołnierze wypowiedzieli słowa roty przysięgi w obecności gen. bryg. Krzysztofa Żabickiego – szefa Zarządu Wojsk Radiotechnicznych Dowództwa Generalnego RSZ. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło parlamentarzystów oraz przedstawicieli władz państwowych, samorządowych i wojskowych, dowódców instytucji i jednostek wojskowych Koszalina i pobliskich garnizonów oraz przedstawicieli wszystkich służb mundurowych miasta. Na uroczystość zaproszono również byłych komendantów Wyższej Szkoły Oficerskiej oraz Centrum. Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ reprezentowali Koledzy z Zarządu koszalińskiego Koła Nr 18: wiceprezes Jerzy Kurowski, sekretarz Grzegorz Torbiński oraz skarbnik Zdzisław Lach.
Rota przysięgi wojskowej wypowiadana przez młodych elewów i przemarsz pododdziałów na zawsze zostaną w pamięci uczestników wydarzenia. Łzy radości i dumy gościły na obliczach rodziców, rodzin, przyjaciół.
Uroczystość była okazją do podziękowania Centrum za współpracę z koszalińskim Kołem SKMP ONZ. Wiceprezes koła Jerzy Kurowski udekorował Komendanta Centrum płk dypl. Dariusza Sienkiewicza i sekretarza koła Grzegorza Torbińskiego przyznanymi im przez Zarząd Główny SKMP ONZ medalami pamiątkowymi „60 lat udziału Polski w misjach poza granicami państwa”.
Uroczystość zakończyła defilada pododdziałów biorących udział w apelu w rytm „Warszawianki” granej przez Orkiestrę Garnizonu Koszalin. Rodziny oczekując na swoich bliskich mieli okazję skosztować żołnierskiej grochówki i zrobić zdjęcia na tle wojskowego uzbrojenia.


zdjęcia chor. T. Zatorski

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.