Spotkanie ministra Siemoniaka z weteranami

29 maja br. o godz. 15.00 po zakończeniu uroczystości na Starym Rynku, w bydgoskiej Operze Nova odbyło się spotkanie wicepremiera, ministra obrony narodowej Tomasza Siemoniaka oraz minister Spraw Wewnętrznych Teresy Piotrowskiej z weteranami misji zagranicznych. W spotkaniu uczestniczyli również m.in. podsekretarz Stanu w MON Maciej Jankowski, szef Sztabu Generalnego WP gen. Mieczysław Gocuł, dowódca generalny RSZ gen. broni pilot Lech Majewski, szef Inspektoratu Wsparcia SZ gen. broni Edward Gruszka, wiceprzewodnicząca Komisji Obrony Narodowej Sejmu RP, wiceprzewodnicząca Zgromadzenia Parlamentarnego NATO Pani poseł Jadwiga Zakrzewska, poseł do Parlamentu Europejskiego Janusz Zemke.
– Tego typu spotkania to okazja do wyrażenia szacunku dla weteranów przez Rząd RP, ministerstwo, ale także przez lokalne społeczności – mówił podczas spotkania wicepremier Siemoniak.
Cieszę się, że ta inicjatywa się rozwija. To okazja do spotkań oraz rozmów na wspólne tematy, które dotyczą środowiska weteranów – dodał minister.
Podczas spotkania minister Siemoniak poinformował weteranów, iż za kilkanaście dni w Sejmie RP rozpoczynają się prace nad nowelizacją ustawy o weteranach. – Wspólnie z weteranami uznaliśmy, ze należy wprowadzić kilka poprawek, korzystnych dla misjonarzy – podkreślił.
Szef MON odniósł się także do działalności Centrum Weterana, które spełnia także rolę edukacyjną. – Chcemy, aby społeczeństwo dowiedziało się, co weterani zrobili dla Polski i bezpieczeństwa światowego – mówił. – Budujemy dobrą tradycję na długie dziesięciolecia. Jest to dobry przykład, że pamiętamy i szanujemy weteranów – dodał. Podczas spotkania prezes Zarządu Głównego SKMP ONZ gen. bryg. w st. spocz. dr Stanisław Woźniak w ramach podziękowania za pomoc weteranom wręczył Panu wicepremierowi medal pamiątkowy Stowarzyszenia, taki sam medal otrzymał gen. Gruszka. Następnie rozpoczął się Piknik Weterana. Podczas pikniku zaprezentowany został w współczesny i historyczny sprzęt wojskowy, indywidualne wyposażenie żołnierzy oraz liczne wystawy okolicznościowe. Swój sprzęt zaprezentowały także służby podległe Ministerstwu Spraw Wewnętrznych.

Zdjęcia Beata Gotowała
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.